in , ,

Filmi Çekilen 9 Popüler Kitap

Kitaplardan esinlenerek ekranlaştırılan birçok eser var. Hatta bazı kitaplar filmi çekildikten sonra Oscar bile kazanmıştır. Filmi çekilen popüler kitaplar hangisi?

Merhaba Sosyal Perde takipçileri. Kitaplardan esinlenerek ekranlaştırılan birçok eser var. Hatta bazı kitaplar filmi çekildikten sonra Oscar bile kazanmıştır. Filmi çekilen popüler kitaplar hangisi? Aşağıda sizlerle en başarılı 9 yapımı paylaşacağız.

  1. Yüzüklerin Efendisi

Piter Jackson imzalı bu roman kendi başına zaten bir başarıya ulaşmıştı. Oscar ödülü fantezi temalı filmleri verilmese de, Yüzüklerin Efendisi bu ödülü kazanmıştır. Filmi çekilen bu popüler roman 11 Oscar ve 62 diğer film ödülü elde etmiştir.

  1. Rüzgar Gibi Geçti

Şüphesiz kendi döneminin en çok gelir getiren Margaret Mitchel imzalı Rüzgar Gibi Geçti kitabı aynı başarıyı filmi ile de yakalamıştır. Başkahraman olan Scarlett kadınların ilham ve güç kaynağı sembolüne çevrilmiştir.

  1. Soru – Cevap

milyoner filmi ile ilgili görsel sonucu

Soru – Cevap kitabının yazarı Vikas Svarup, Hindistanlı iş adamı, Hindistan’ın en fakir bölümünde yaşamadığı halde bu tabakada hayat mücadelesi veren insanları en iyi anlatanlardan biri olmuştur. Üstelik yazar bu kitabını Londra’dayken yazıyor. Oscar ödüllü film Çöplükten Çıkan Milyoner bu kitaptan uyarlanmıştır.

  1. Kurtlarla Dans

Görsel sonucu

Michael Bleyk imzalı bu kitap Amerikan ordusunda görevde olan John Danbar’ın kızıl derililerin arasına kaçması ve burada aşkını bulmasını anlatıyor. Oscar ödülü kazanmış bu film başrol oyuncusu Kevin Kostner için de başarı kazandırmıştır.

  1. Schindler’in Listesi

Schindler’in Listesi ile ilgili görsel sonucu

Tomas Kenilli ikinci dünya savaşı zamanı nazilerin yahudi milletine yaptıkları vahşilik, akıl almaz düşmanlığı bu romanında anlatmıştır. Film haline gelmiş bu eser savaş filmleri arasında ilk sıralarda yer alıyor.

  1. Forrest Gump

Forrest Gump kitabının yazarı Uinston Grum’dur. Kitaptan uyarlanan film 6 dalda Oscar kazanmıştır.

  1. Kuzuların Sessizliği

Kuzuların Sessizliği ile ilgili görsel sonucu

Tomas Harris imzalı bu kitap gerilim ve dram konusunda uyarlanabilecek en iyi senaryoya hayat veriyor. 5 dalda Oscar ödülü kazanan film her dönem izlenebilen filmlerdendir.

  1. Pi Hayatı

Görsel sonucu

Yann Martel imzalı Bir hayatın iki versiyonu kitabı ekranlara Pi Hayatı isimli film ile çıkmıştır. Batan gemiden sağ kurtulan ve vahşi kaplanla hayat mücadelesi veren kahraman hayatı sorgulamaktadır.

  1. Da Vinçi Şifresi

Da Vinçi Şifresi ile ilgili görsel sonucu

Dan Braun imzalı birkaç kitap artık filmleşmiştir. Yazarın Da Vinci Şifresi adlı romanı ekrana çıktığı ilk günden gişe rekoru kırmağı başarmıştır. Yazarın diğer romanları üzerine de film yapılmakta.

İÇERİĞİ OYLA!

8 points
Upvote Downvote

Total votes: 3

Upvotes: 3

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

İçerik Sahibi: Sosyal Perde

Filmlerden, dizilerden ve yabancı dizilerden en son haberler, galeriler, fragmanlar ve daha birçok içerik Sosyal Perde'de!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kayhan İle Kahkaha Tufanına Hazır Olun!

Üç Billboard Hakkında